Przykładowe realizacje.

# lokalizacja wycieków wody # wykywanie wycieków wody

Wykrywanie wycieków wody i lokalizacja przecieków.

Galeria przedstawiająca różnego typu wycieki wody wraz z krótkim opisem. Z doświadczenia wiemy, iż każdy wieciek wody jest inny dlatego  jesteśmy przygotowani na każdą okoliczność. Podczas wstępnych oględzin miejsca w którym przyjdzie nam lokalizować wyciek – podejmujemy decyzje o tym jaka metoda wykrywania wycieków okaże się najskuteczniejsza w danym przypadku.

woda przeciek
NIezaprasowany trójnik Alu-pex na insctalacji c.o.

Zdjęcie wykonane po zlokalizowaniu wycieku wody – pod warstwą foli, styropianu i posadzką. Ze względu na swoją wielkosc, to wyciek był dość łatwy do zlokalizowania. Jednakże jak to w tego typu wyciekach bywa, utrudnieniem okazały się wszystkie warstwy pod którymi był wyciek.

wyciek wody wykryty w gdynia wiczlino
woda przeciek
zabudowany – nieszczelny syfon odpływowy pod wanną.

Wielkim błędem w sztuce budowlanej jest zabudowywanie syfonów odpływowych co utrudnia inspekcję w celu lokalizacji wycieku wody. W takich przypadkach nawiercamy mały otwór w zabudowie i wprowadzamy nasze kamery inspekcyjne. W tym przypadku przyczyną zalania mieszkania była niedokręcona jedna z nakrętek w syfonie.

wyciek wody wykryty w kartuzy
przeciek wykrycie
samoczynne pęknięcie rury Alu-Pex na instalacji c. o.

Wykycie wycieku wody było stosunkowo łatwe ponieważ mieliśmy do czynienia z naprawdę dużym wyciekiem. Zlokalizowanie wycieku było szybkie i łatwe. Jest to owoc kupowania materiału w tak zwanych marketach budowlanych.

wyciek wody wykryty w banino
woda wyciek
pęknięcie kształtki w instalacji wodnej

Po wykryciu przyczyny zalania mieszkania okazało się, że tym razem mamy do czynienia z mikropęknięciem rury instalacji wodnej. Instalacja ma ponad 60 lat, więc w tym przypadku nie było sesnu szukać winnych. Kolejny przypadek kiedy lokalizacja wycieku wody odbyła się sprawnie i małoinwazyjnie.

wyciek wody wykryty w gdynia witomino
przeciek lokalizacja
pęknęcie stalowej rury instalacji wodnej

Kolejny przykład dosć łatwego i szybkiego zlokalizowania wycieku wody. Tym razem winna była pęknięta przedłużka na instalacji wodnej. Należy pamiętać, iż przedłużki wykanane są z mosiądzu, który jest materiałem kruchym i wkręcenie ich na gwinty stożkowe często prowadza do tego typu pęknięć.

wyciek wody wykryty w gdynia centrum
wyciek wody
pęknięta chromowana przedłużka

Kolejny przykład dosć łatwego i szybkiego zlokalizowania wycieku wody. Tym razem winna była pęknięta przedłużka na instalacji wodnej. Należy pamiętać, iż przedłużki wykanane są z mosiądzu, który jest materiałem kruchym i wkręcenie ich na gwinty stożkowe często prowadza do tego typu pęknięć.

wyciek wody wykryty w gdańsk osowa
wyciek wody
Brak uszczelnienia w postaci sylikonu wokół zestawu podtynkowego

Podczas próby wykrycia przyczyny pojawienia się wilgoci w mieszkaniu klienta, okazało się że jakiemuś specjaliście zabrakło juz chęci aby obsylikonować puszkę zestawu podtynkowego. Przykład no to, że są przypaki kiedy lokalizacja wycieków wody i usuwanie ich bywa bezinwazyjna.

wyciek wody wykryty w gdynia karwiny
wyciek wody
Pęknięty wężyk spod wanny zasilający baterię wannową

Bardzo częsty i przykry widok podczas lokalizacji wycieków wody. Czasem bywa tak, że nie w porę wymieniony wężyk który kosztuje kilka złoty jest w stanie narobić szkód na kilka tysięcy złotych. Wykrywanie tego typu wycieków wody i informowanie klienta, o tak błahej przyczynie zalania ich mieszkania – nie należy do przyjemnych rzeczy.

wyciek wody wykryty w gdynia orłowo